Ako rozhodneme o vašich deťoch? Ako sa vyspíme. Pardón. Ako zvážime

Autor: Ida Želinská | 26.10.2012 o 10:29 | (upravené 26.10.2012 o 13:16) Karma článku: 16,40 | Prečítané:  4261x

Nahrávky, na ktorých štátna úradníčka, ktorá zastupuje záujmy maloletých detí a chráni ich práva, kričí na svoju klientku v jej byte, pričom nevie jasne vysvetliť, čo vlastne u nej doma „šetrí", odmieta jej nechať nascanovať záznam zo stretnutia a vyhráža sa policajtmi, som pustila Monike. Tá robí v zoologickej záhrade. Najprv povedala len: „..ufff." Potom pokrčila plecami: „Čo už, realita je taká." Vypenila som: „Veď ty máš tiež tabuľkový plat. Tiež ťa platí štátna kasa. Tiež zarábaš ani nie 400 éčiek mesačne. A správaš sa ty takto k zvieratám?" Chvíľu bola ticho. A potom to povedala: „... no vieš, u nás to je jasné. My vieme, že keby sme išli takto k zvieraťu, tak ono ťa zabije, časom."

Už roky kričím, že práca "sociálky" - teda kolíznych opatrovníkov, ktorí pri každom rozvode alebo pri úprave práv a povinností chránia „najlepší záujem a práva" vašich detí nemá pravidlá.

Ako teda môže vyzerať "šetrenie" štátnej úradníčky vo vašom byte?

Napríklad aj tak, že vám takto oznámi, že vás ako rodiča do spisu vašich detí nepustí.

http://www.ulozto.cz/xtHhxtA/nedam-mp3

To, čo si u vás zapíše, vám nedovolí oscanovať.

http://www.ulozto.cz/xcwWYSJ/scan-mp3

Keď budete frfľať a priveľa sa pýtať, povie, že navrhne vo vašom prípade znalecke dokazovanie - samozrejme - za vaše peniaze (asi 400 až 800 eur). Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny nebude platiť nič.

http://www.ulozto.cz/xk2eyaG/znalecke-mp3

A keď sa budete vzpierať proti jej postupu a ešte stále sa budete pýtať, bude sa vám vyhrážať policajtami.

http://www.ulozto.cz/xk4kbRT/odchadzam-mp3

A nakoniec si aj tak dopíše do úradného záznamu, čo chce. Pod čiarou a bez vášho vedomia.

Je to tak. Podľa internej normy Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny 14/2012 sa vo februári 2012 zavreli všetky (aj) spisy vedené na oddeleniach sociálno právnej ochrany a kurately. Štátny úradník, ktorý vchádza do Vášho súkromia, na niečo sa vás doma pýta, na niečo sa pozerá a niečo si o vás a vašich deťoch zapisuje, vám nemusí dať vedieť, čo zistil.

Kto bude tým prvým frajerom, ktorý sa odváži na súde napadnúť tento postup?

Peter, ktorý ma naučil „úradovať" - teda nestrácať čas a energiu vysvetľovaním a nikdy nežiadať neoprávnené výhody, mi raz povedal: „... najhoršie sú polopravdy." Hej. A najcitlivejšie sú tie polopravdy, ktoré sa týkajú životnej histórie detí. Ak je štát jej spolutvorcom, musí existovať aj kontrolný mechanizmus.

Ja chcem vedieť, čo si o mne a mojich deťoch štátni úradníci zapisujú, čo u mňa sledujú a koho všetkého infomujú o mojom súkromí.

Doteraz úrady žiadosti o výmenu kričiacej pani z nahrávky úrady nevyhoveli. Vraj v tom byte zastupovala záujem detí a nie rodičov. A tak sa teda verejne pýtam zodpovedných inštitúcii - odboru kontroly na úrade práce, kde kričiaca úradníčka pracuje, Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny - ja, či je tento postupu v súlade s ich metodickými pokynmi a či toto je tá ochrana detí na Slovensku.

Samozrejme, že som žiadosť napísala na svoj hlavičkový papier, priložila poverenie na vyjednávanie a celých 47 minút nahrávky.

Chcem poznať pravidlá. Ak mi povedia, že toto je v poriadku, viem, na čom som.

Každý z nás sa raz môže začať rozvádzať. Ako asi bude situáciu vašich detí posudzovať ten, kto s mocou zachádza arogantne?

Asi tak, ako sa vyspí. Pardón. Tak, ako zváži.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?